Na koniec 2020 roku, dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Kultury, Towarzystwo Teatralne przygotowało absolutnie unikalne wydawnictwo – DVD „Kłótnia przez Zakład”.

Towarzystwo Teatralne od 5 lat odkrywa nieznane dzieła, do których powstają przedstawienia i zapisy DVD. To 6-ta realizacja Towarzystwa sensacyjne wręcz odkrycie, premiera po 180 latach!

Największy polski skrzypek Karol Lipiński, konkurent Paganiniego, skomponował muzykę do cudownej komedii „Kłótnia przez zakład”. Niezwykła uwertura małym koncertem skrzypcowym z tematem mazurka Dąbrowskiego. Lwowskie klimaty śmieszą do dziś.

Kłótnia przez Zakład – trailer

Wydanie płyty było możliwe dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i we współpracy z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów Śpiewu. DVD pod patronatem RMF Classic.

DVD możesz zamówić wysyłając przelew na:

Stowarzyszenie Towarzystwo Teatralne

tytuł: DVD

Cena: 20 PLN + koszty wysyłki (9 PLN polecony poczta lub 12 PLN paczkomat InPost). Adres wysyłki wyślij nam emailem na adres: e.lk@towarzystwoteatralne.eu